Božidar Špikić

božidar špikićBožidar Špikić, rođen u Zagrebu, a slikarstvom se bavi od sedamdesetih godina prošlog stoljeća u sklopu opreme interijera kao profesijom.
Sudjelovao jei izlagao na brojnim skupnim i humanitarnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu te je predsjednik likovne udruge „KLIK“ (Kutinski likovni krug) u Kutini. Pod mentorstvom ak. slikara Predraga Golla sudionik je žiriranog izbora za II i III Hrvatskog trienala akvarela te na oba izlagao u Zagrebu, Karlovcu i Slavonskom Brodu. Organizirao je i sudjelovao na brojnim humanitarnim akcijama i likovnim kolonijama.
Akvarel, gvaš, tuš, lavir tuš te akrilne boje na papiru i platnu, tehnke su kojima se slikar najčešće izražava, dok su motivi i kompozicije vezane za slikareva putovanja i likovne zapise sa istih.

Adresa: Miroslava Krleže 28, Kutina.
Telefoni: 044/630 969, 099/630 96 99
E-mail: bozidar.spikic@gmail.com