Dunja Koruga

dunja korugaDunja Koruga rođena je 14. svibnja 1964. godine u Kutini. Školu primijenjene umjetnosti završila je u Zagrebu 1983. godine. Amaterskim slikarstvom počinje se baviti 1992. godine te već svojim prvim radovima sudjeluje na dobrotvornoj aukcijskoj izložbi. Uspjeh na toj aukciji daje joj podstrek da se intenzivnije posveti svom umjetničkom izražaju. Posebnom likovnom tehnikom postaje prepoznatljiva u kutinskim umjetničkim krugovima. Od 1995. godine radi kao učiteljica likovne kulture, pa na taj način prenosi svoje znanje i ljubav prema lijepom mlađim naraštajima. Do sada je imala više samostalnih i skupnih izložbi u Kutini, Zagrebu i Popovači. I kako je počela, tako se vrlo rado odaziva na pozive te svojim djelima sudjeluje u mnogim humanitarnim akcijama.

Adresa: Kutina, Ravnice 55
Telefoni: 098/790 349, 044/680 213