Marina Židek Vuković

marina židek vukovićZovem se Marina Židek Vuković. Rođena sam 26. srpnja 1960. godine. U Kutini sam završila osnovnu i srednju školu. Zaposlena sam U Petrokemiji d.d. Kutina. Izradom lutaka vještica počela sam se baviti iz znatiželje prije par godina, svidjelo mi se i do sada ih je napravljeno oko 50-tak. Pri izradi koristim glinamol, drvo i tkaninu a velike su oko 40-tak cm.  Svaka ima ime i svoju priču. Prvi put sam sudjelovala na skupnoj izložbi različitih uradaka na 5. Konvenciji sindikata EKN-a u Šibeniku, 2002. godine. Član sam kutinskog KLIK-a od 2003. godine. Prvu samostalnu izložbu imala sam u Kutini  u veljači 2004. godine te sudjelovala na godišnjoj izložbi likovnog stvaralaštva „KLIK-a“ u Ivanić Gradu u studenom 2008. godine.